O Certyfikacie

 

Odbierz nowe prestiżowe wyróżnienie dla Twojej firmy. 

Polskie Centrum Badania Opinii Klientów zostało powołane w celu stworzenia w Polsce największej bazy uczciwych i rzetelnych przedsiębiorców, z którymi mogą współpracować zarówno klienci indywidualni jak i pozostali partnerzy biznesowi.

Głównym celem PCBOK jest przeprowadzenie badania podmiotów gospodarczych i zbudowanie bazy przedsiębiorstw, które chcą budować trwałą przewagę nad konkurencją, a jednocześnie chcą być zorientowane na klienta. Przedsiębiorstwa znajdujące się w tej bazie są gwarantem spełnionych oczekiwań klientów, oraz zachęcają do korzystania z ich usług czy produktów.

PCBOK wyznaje zasadę, że najważniejsze jest zadowolenie klienta, który ma prawo do współpracy z najwyższej klasy specjalistami, a także do satysfakcji jaka płynie z dobrze dokonanego wyboru firmy. Z drugiej strony uczciwi i rzetelni przedsiębiorcy powinni mieć możliwość wyróżnienia się z grupy firm, których usługi są nieprofesionalne, dlatego wyjściem z sytuacji jest dbanie o jakość świadczonych usług, powiązanych z dobrą ofertą i wizerunkiem firmy.

 

Czym jest Certyfikat PCBOK ?

Certyfikat PCBOK to wyróżnienie przez Klientów za wysoką jakość produktów i usług przyznawana na podstawie wyników niezależnych badań przeprowadzonych przez Koordynatora projektu.

W dzisiejszych czasach firmy chcąc zdobyć zaufanie klienta muszą wyjść na przeciw rynkowym wymogom - ułatwić to może CERTYFIKAT PCBOK, który adresowany jest do firm, instytucji i przedsiębiorstw działających na terenie całej Polski.

Głównym zadaniem Certyfikatu PCBOK jest promowanie i wyróżnienie solidnych i rzetelnych firm, które traktują swoich klientów i kontrahentów w sposób odpowiedzialny. Certyfikat stanowi rekomendację, która jest wyrazem pozytywnych opinii klientów na temat produktów lub usług oferowanych przez firmę lub przedsiębiorstwo. Posiadanie Certyfikatu PCBOK jest dodatkowym atutem dla rozwoju działalności, a także wzmocnieniem więzi i zaufania klientów.

 

Korzyści jakie daje Certyfikat PCBOK

Posiadanie Certyfikatu PCBOK to wizytówka firmy, która ją wyróżnia i buduje zaufanie klientów i innych partnerów biznesowych, a także świadczy o wysokich standardach oferowanych produktów i usług.

Certyfikat podkreśla ważność przedsiębiorstwa jako poważnego kontrahenta rynkowego zarówno w oczach klientów i partnerów biznesowych, ale w szczególności konkurencji. Ponadto wzmacnia potencjał rynkowy i buduje wizerunek firmy czy przedsiębiorstwa jako poważnego gracza na rynku. Większe szanse na zdobycie nowego klienta ma firma, która zostala wyróżniona na rynku, niż firma która nie została w żaden sposób doceniona.

Każda firma po przyznaniu Certyfikatu otrzyma dane dostępowe do swojego konta na stronie www.pcbok.pl. Dane te obejmować będą: login(adres e-mail) oraz automatycznie wygenerowane hasło, dzięki czemu będzie posiadać wizytówkę na stronie www.pcbok.pl. Wizytówka zawierać będzie: logo firmy, opis działalności firmy, dane kontaktowe (numery telefonów, adres strony www, kontaktowy adres e-mail, dane adresowe). 

 

Metodologia badania PCBOK

W czasach kiedy trzeba być konkurencyjnym, kluczowe znaczenie ma badanie opinii klientów, które staje się nowoczesnym narzędziem marketingu i zwiększa sprzedaż nawet w czasach kryzysu ekonomicznego.

Podstawą procesu certyfikacyjnego PCBOK jest zbadanie opinii klientów na temat firmy, przy użyciu szerokiej gamy metod pozyskiwania danych. Duże znaczenie dla naszych badań ma ich jakość, dlatego staramy się ją utrzymać na najwyższym poziomie prowadząc stały proces kontroli i kodowania badań.

Główne metody badawcze stosowane przez PCBOK:

­CAWI -­ wywiady realizowane za pośrednictwem internetu, których zaletą jest badanie na bardzo dużych próbach i w szybkim czasie. Dzięki                         specjalistycznemu oprogramowaniu eksport danych po zakończonym badaniu jest bardzo szybki, a tym samym czas oczekiwania na                     raport jest krótszy.

PAPI­ - klasyczna metoda badawcza ­ ankieta papierowa, przeprowadzana na określonej grupie respondentów,

­CATI - ­wywiad telefoniczny, wspomagany komputerowo, realizowany na dużych grupach respondentów, w szybkim czasie.

Specjalistyczne oprogramowanie daje możliwość uzyskania rzetelnych wyników w bardzo krótkim czasie. Stosowane przez nasze centrum metody badawcze dają Państwu pewność, że dostarczone przez nas informacje są rzetelne i dokładne.

Badania przeprowadzane przez PCBOK, badają cztery najważniejsze obszary:

- zadowolenie Klientów,

- satysfakcję ze współpracy,

- jakość obsługi,

- prawdopodobieństwo rekomendacji.

Współczynnik zadowolenia klientów wyliczany jest na podstawie specjalistycznych analiz danych uzyskanych podczas badania. Certyfikat PCBOK zostaje przyznany w momencie uzyskania przez firmę minimum 70% pozytywnych opinii.

Badania z klientami przeprowadzane są przy użyciu specjalnie dostosowanych kwestionariuszy i metod, które każdorazowo dobierane są do rodzaju działalności firmy. Indywidualnie dobierana jest także wielkość próby badawczej.

 

Jak odebrać Certyfikat PCBOK ?

W celu uzyskania Certyfikatu PCBOK należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W ciągu kilku dni zostanie przeprowadzone badanie firmy i stworzony raport. Firmy, których współczynnik zadowolenia klientów wyniesie określony poziom, otrzymają możliwość odebrania Certyfikatu PCBOK. Proces weryfikacji firmy pod kątem badania współczynnika zadowolenia klientów jest bezpłatny.

 

Co zawiera przesyłka ?

W momencie kiedy firma uzyskała odpowiedni poziom pozytywnych opinii klientów i zechce wziąć udział w procesie certyfikacji PCBOK, zostanie wysłana przesyłka kurierska, która bedzie zawierała:

- papierową wersję Certyfikatu PCBOK z oryginalnym podpisem Koordynatora projektu, na którym znajduje się pełna nazwa organizacji oraz informacja o tym za co otrzymała dany Certyfikat,

- dane dostępowe do swojego konta na stronie www.pcbok.pl,

- naklejkę z logo PCBOK informującą o posiadanym Certyfikacie.

Do zamówienia dołączamy fakturę, która będzie potwierdzeniem zrealizowanej transakcji. Wartość faktury można odpisać na poczet kosztów z tytułu prowadzonej działalności.  Odbiór Certyfikatu wiąże się z opłatą wynoszącą 99 złotych brutto + koszt przesyłki 15 złotych brutto, co daje łączną kwotę 114,00 złotych brutto. Całość płatna jest przy odbiorze przesyłki.